Piękno tego kraju olśniewa już przy samym przejeździe przez granicę. Pojawia się przed nami mnóstwo ciekawych pagórków co sprawia, że bardzo przyjemnie mija droga. Przejeżdżanie przez kolejne tunele sprawia radość nie tylko najmłodszym uczestnikom podróży. Chorwacja to kraj położony w środkowo-południowej Europie nad samym Adriatykiem. Jest nie tylko idealnym celem dla osób, które chcą wylegiwać się na plaży i czerpać kąpieli słonecznej, ale także dla osób kochających zwiedzać.

 

Piękne kamieniste plaże i czysta woda…

Chorwacja cechuje się tym, iż bardzo trudno natrafić tam na piaszczystą plażę, dzięki czemu woda jest bardzo czysta i nie unosi się w niej muł. Jest to idealne miejsce nie tylko do kąpieli, ale także nurkowania i podziwiania pięknego dna morza. Warto zatem zabrać ze sobą płetwy i maskę do pływania, bo nawet osoby, które jeszcze nigdy nie robiły tego profesjonalnie – za pomocą takich sprzętów mogą bez problemu nauczyć się podstaw nurkowania i podziwiać podwodne piękno.

 

Jakie miejsce na nocleg wybrać?

Miejsce na nocleg powinno przede wszystkim cechować się wygodą i praktycznością. Kiedy jedziesz na wakacje nie pakuj samochodu po sam sufit, gdyż podróż będzie dla Ciebie uciążliwa. Warto wybrać apartament, w którym właściciele udostępniają ręczniki czy też suszarkę do włosów – dzięki temu Twój bagaż będzie zajmował dużo mniejszą objętość. Koniecznie sprawdź również czy w apartamencie jest klimatyzacja, bo w Chorwacji bez niej ani rusz!